Sobota 8. října 2022, svátek má Věra
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 8. října 2022 Věra

Tunel pro Václava Klause

16. 01. 2012 9:09:09
Václav Havel zase předběhl Václava Klause: umřel a teď po něm chtějí pojmenovat nejvýznamnější české letiště! Jestli to projde, tak to bude letiště Václava Havla – a co zbude na současného prezidenta, který je po všech stránkách zasloužilejší než Václav Havel, ten marxista a největší škůdce českého polistopadového vývoje?
http://politikahumorem.webnode.cz/prezidentovi/
http://politikahumorem.webnode.cz/prezidentovi/

Na věci nic nemění fakt, že tažení za přejmenování ruzyňského letiště inicioval známý pravdoláskař František Fenič, který si říká Fero, a je představitelem zvrhlé homosexuální lůzy, kterou by každý správný konzervativec a pravověrný katolík poslal šupem do koncentráku. Společenská situace totiž prosazení podobného kroku nahrává, i když je jasné, že za tím stojí mediální masáž v režii různých Bakalů a potomků komunisticko-židovsko-zednářských rodin. K dovršení tohoto absurdního divadla se objevil návrh ngoisty a úřadujícího předsedy Evropské „numismatické“ asociace Evžena Škňouřila, aby Česko zavedlo novou desetitisícikorunovou bankovku s Havlovým portrétem. Ptám se: co zbude na Václava Klause?

Jaký krok tedy podniknout, aby se nejvýznamnějšímu českému ekonomovi a politikovi dostalo odpovídajícího ocenění jakožto protiváhy Havlova letiště a nedej Bože i nekonečně falešné desetisícikoruny? Taková věc by měla být předjednána co nejdříve, než médii zmasakrovaná česká společnost napáchá další nevratné škody.

Proto navrhuji:

Po panu prezidentovi Václavu Klausovi by měla být také pojmenována nějaká význačná stavba, nejlépe TUNEL. V tomto smyslu totiž Václav Klaus překonal i Karla Čapka, na jehož přitroublé slovo robot už dnes nikdo nepomyslí, na rozdíl od výrazu tunelovánítunneling, které se u nás i na Západě úžasně vžilo. Najděme tedy v České republice tunel hodný jména „Tunel Prof. Ing. Václava Klause, CSc., dr. h. c. mult.“. Pochopitelně to nesmí být žádný levičácký železniční tunel, ve kterém by se člověk bál shýbnou pro pero, ale rozhodně a jedině pravicový tunel dálniční, v ideálním případě nově postavený v nějaké chráněné krajinné oblasti.

Šiřte tuto myšlenku dále – nepotřebujeme ngoistické levičácké petice – zásluhy Václava Klause jsou nezpochybnitelné! V širším významu pak nepůjde jen o Jeho památku, ale nepřímo i o památku celé české tunelářské intelektuální* elity (*v liberálně-konzervativním slova smyslu), např. věrných soudruhů Dušana Třísky, Karla Dyby, Ivana Kočárníka, Vladimíra Dlouhého, Miroslava Macka a mnohých dalších.

Prosím čtenáře o tipy, nápady a vylepšení – zamysleme se! Trasu tunelu by např. mohly lemovat bronzové tabulky představující výčet všech čestných doktorátů pana prezidenta (pokud tunel bude dost dlouhý). Jací umělci by se měli na stavbě podílet? Přijal by nabídku např. v zahraničí nejuznávanější český umělec Milan Knížák?

Pro vaše tipy slouží stránka na sociální síti Facebook: Pojmenujme tunel na počest Václava Klause.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Související akce:

PETICE ZA SVATOŘEČENÍ VÁCLAVA KLAUSE

To, že vždy přízně Boží požíval a dílo jeho z vůle Boží konáno bylo, množstvím zázrakův dosvědčeno jest:

* Když statky pozemské v zemi naší rozdíleny byly, tu moudře kázal všechna světla zhasnouti, by každý dle schopností svých podílu svého na statcích obecných po zásluze dosíci mohl. I nastala tma po celé zemi a v době té mnoho úkazů podivuhodných na nebi, na zemi i v podsvětí se dálo, nad nimiž dodnes rozum lidský pozastavuje se, jedni zázrakem jmění své rozhojnili, jiní pak nenadále všech statků svých pozbyli.

* Když družina jeho věrných druhdy v nouzi byla a pokladna její prázdnotou zela, tu i mrtví z hrobů vstávali a ze zemí cizokrajných pospíchali, by štědrými dary pokladnu prázdnou hojně zahrnuli.

* Když vposled na trůn stavy českými dle dědičného práva svého dosazen býti měl a síly zlobné tomu zabrániti chtěly, tu nepřátelé jeho záhadnými nemocemi, vyšinutími ducha a jinými ranami stíháni byli, by Boží záměr zmařiti nemohli. I jinak množství jevů nevysvětlitelných a nadpřirozených na tomto sněmu českém dosvědčeno bylo.

Autor: Jan Borovička | pondělí 16.1.2012 9:09 | karma článku: 31.70 | přečteno: 3164x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Ladislav Vorel

Klaus nás nezklamal, volil Oka můru

Samozřejmě, že by bylo tentokrát hloupé si myslet, že Václav neví. Naopak, ví velice dobře, ale to už je jeho styl nebo spíš povaha. Republika ho už nechce, nevzala ani rodinné dítě Trikoloru, tak aspoň nějak uškodit.

7.10.2022 v 20:03 | Karma článku: 7.89 | Přečteno: 132 | Diskuse

Lubomír Stejskal

K návštěvě katarského emíra

V rozruchu kolem návštěvy šéfa katarského státu v Praze poněkud zapadlo, že jde o zemi vnímanou částí arabského tábora jako „zlobivé dítě“. Je mu připisována, pravda, některými poněkud pokrytecky, podpora terorismu.

7.10.2022 v 13:18 | Karma článku: 15.69 | Přečteno: 416 | Diskuse

Patrik Joura

Definice termínu kulturschande

Po křišťálové noci v listopadu 1938 se vžil jeden zajímavý termín a já se ho pokusím definovat. Tím termínem je kulturschande.

7.10.2022 v 13:16 | Karma článku: 9.57 | Přečteno: 156 | Diskuse

Pavel Ďuran

Nesouhlasím s názorem Marie Jandové a Jiřího Turnera

Vládní koalice rozhodla podle obou těchto autorů správně: prezident by měl být nestranický, nadstranický a nestranný... nepostavila svého kandidáta, ale podpořila hned tři nezávislé.

7.10.2022 v 7:57 | Karma článku: 17.52 | Přečteno: 785 | Diskuse

Jiří Nápravník

Zastropování cen energií – drahý vtip nebo podvod

Stále se hovoří o drahé elektřině a ceně, které se odvíjí od EEX.com (Lipské burzy). Omyl, stačí se podívat do dokumentů, které za první pololetí zveřejnil ČEZ, a.s. Tato firma prodala 95% své výroby na rok 2022 pod 95 euro/MWh.

7.10.2022 v 7:00 | Karma článku: 35.49 | Přečteno: 837 | Diskuse
Počet článků 129 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 7707

Jsem biogeochemik a mykolog, pracuji v Ústavu jaderné fyziky a v Geologickém ústavu Akademie věd ČR. Zabývám se environmentální biogeochemií kovů, rolí hub v geochemických cyklech prvků (geomykologie) a taxonomií a ekologií velkých hub. Jsem agnostik a antiklerikalista. Politická orientace: pravý střed. Mám rád přírodu, punkovou hudbu, víno, ženy a zpěv. Nemám rád kremlofilní báby, fundamentalisty a psychopaty všeho druhu, zejména náboženské a politické zprava i zleva.


Najdete na iDNES.cz