Úterý 5. července 2022, Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 5. července 2022 Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje

Roman Smetana versus kmotři ODS

26. 04. 2012 8:08:08
Roman Smetana, zdatný to kreslíř tykadel, byl konečně zatčen a pro výstrahu všem dalším takovým „umělcům“ odveden do šatlavy, kde bude mít dost času na vymýšlení dalších lumpáren...
A. Novák (vpravo), poctivost sama...
A. Novák (vpravo), poctivost sama...Martin Adamec, MF DNES

Odpůrci Smetany jistě slaví. Však se všichni shodli, že když počmáral předvolební plakáty, a tedy cizí majetek, poškodil práva druhých. A krom toho, do vězení se přece dostal zejména kvůli své vlastní tvrdohlavosti a nerespektováním soudu.

Na rozdíl od těchto „pravicových“ horlivců, kteří jistě mají svůj díl pravdy, mám na věc jiný názor – posuzuji ji totiž nezaujatě a komplexně. Především subjektivně vnímám rozdíl mezi počmáráním předvolebního plakátu a např. posprejováním domovní fasády. Před volbami se na plakáty kreslí leccos, nejenom na ty odéesácké, ale i na ty s Paroubkem, že? Vnímám to prostě jako předvolební kolorit s nadhledem, ale chápu, že ten může někomu chybět. Budiž!

Ale proč tedy denně nevidíme, jak ruka zákona tvrdě dopadá na neukázněné kuřáky, kteří po veřejném prostoru pohazují oslintané zbytky svého fetu? Na burany, kvůli kterým jsou chodníky v centru města od žvýkaček flekatější než kráva Milka? Na dobytek, který denně nechává své psy močit na domy a cizí auta na ulici? Tyto přečiny, tak každodenní a běžné, jsou dobře srovnatelné s tím, co provedl pan Smetana. Jenomže ten šlápl na kuří oko někomu mocnějšímu, než je běžný slušný občan, který se městem nedobrovolně brodí závějemi vajglů, lepí se na chodník kvůli žvýkačkám a auto má ze všech stran s prominutím zechcané od psů.

Na kauze Smetana je nejzávažnější to, že pokud běžný občan spáchá titěrný přestupek, kterým vyjádří pohrdání mocnými papaláši, ruka zákona funguje bleskurychle, spolehlivě a za nadšeného potlesku „pravičáků“. Proč ale stejným způsobem nezafunguje zákon např. u kmotra ODS Patrika Oulického, který také zasáhl do cizích práv a protizákonně si vystavěl sídlo tam, kde nesměl – a jistě to dobře věděl? A nejen domy, i elektrárny se stavějí načerno, konkrétně vlivný politik ODS Alexandr Novák to tak udělal a postavil si fotovoltaickou elektrárnu (sic!, peníze přece nesmrdí) v rozporu se zákonem – a opět se nic neděje, úřady vše přátelsky přehlédnou, odpustí, zametou pod koberec.

Překvapuje mě postoj zastánců „pravice". Do Smetany šili, co unesla klávesnice, ale kolik napsali blogů např. o kámoších ODS panu Oulickém a panu Novákovi, kteří tak okázale pohrdají zákony této země? Kolik toho napsali o těch dalších, kteří přibývají snad den co den? Co s tím dělá ODS a její členská základna? Nic – život s hlavou v zadku a s taškou plnou metrů, které měří každému jinak, se zřejmě žije snáz.

Divíte se tedy, že občané už jsou tak naštvaní, že chtějí brát zákon do svých rukou? Já vůbec ne..!

Perex: www.ceskapozice.cz

Autor: Jan Borovička | čtvrtek 26.4.2012 8:08 | karma článku: 35.24 | přečteno: 2441x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Lubomír Stejskal

Izrael: První zasedání vlády s novým premiérem

V Izraeli se koná pravidelné zasedání kabinetu v neděli, nejinak tomu bylo 3. července. Součástí dramatických změn z uplynulého týdne (rozpuštění parlamentu) byla i změna na postu premiéra.

4.7.2022 v 9:13 | Karma článku: 6.85 | Přečteno: 124 | Diskuse

Jaroslav Červenka

Agrofert v letech 2017 až 2021 dostal na dotacích přes 5 miliard, co ještě chcete?

Nepochybně není sám, novodobí "kulaci" si to tam moc hezky přihrávali výměnou za to, že jimi vlastněná média nepůjdou tvrdě proti hodnému strýčku Babišovi. A že bude voda obecně tichá, už asi začíná bublat.

4.7.2022 v 7:46 | Karma článku: 28.36 | Přečteno: 877 | Diskuse

Ondřej Šebesta

Sociální tarif

Každý, kdo umí trochu počítat, musí dojít k tomu, že bez progresivního zdanění postavit vyrovnaný rozpočet nelze, protože těch, kteří pobírají důchody a různé sociální dávky přibývá a přibývat bude.

4.7.2022 v 7:00 | Karma článku: 10.51 | Přečteno: 274 | Diskuse

Karel Trčálek

Ne pokaždé je na místě tančit tak, jak Ukrajina píská

Přes všechen obdiv, který si ukrajinský národ za své marné úsilí nepodvolit se putinovskému Rusku zaslouží, není vždy na místě automaticky souhlasit se vším, co někteří ukrajinští představitelé po ostatních zemích vyžadují

3.7.2022 v 17:13 | Karma článku: 21.41 | Přečteno: 687 | Diskuse

Otto Kamm

Více funkcí než poslanců

Ukazuje se, že co se týče úspěšnosti diskusních pořadů, jasně vede Prima s TT. Tománková po několika rozpačitých, lehce nepodařených diskusí se vypracovala k přijatelné, dostatečně objektivní moderátorce nedělních besed.

3.7.2022 v 13:13 | Karma článku: 33.46 | Přečteno: 759 | Diskuse
Počet článků 129 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 7667

Jsem biogeochemik a mykolog, pracuji v Ústavu jaderné fyziky a v Geologickém ústavu Akademie věd ČR. Zabývám se environmentální biogeochemií kovů, rolí hub v geochemických cyklech prvků (geomykologie) a taxonomií a ekologií velkých hub. Jsem agnostik a antiklerikalista. Politická orientace: pravý střed. Mám rád přírodu, punkovou hudbu, víno, ženy a zpěv. Nemám rád kremlofilní báby, fundamentalisty a psychopaty všeho druhu, zejména náboženské a politické zprava i zleva.


Najdete na iDNES.cz