Moskevský patriarcha je Putinův slouha: osvoboďte Pussy Riot!!!

8. 08. 2012 8:08:08
Ruská pravoslavná církev má tak ráda prezidenta Putina, že ani nožičky není vidět. To platí zejména pro moskevského patriarchu Kirilla. To jméno našinci připomene spíše destruktivní orkán než svatého muže - a podobnost není náhodná.
Můj dům bude domem modlitby, ale vy jste z něho udělali doupě lupičů!Můj dům bude domem modlitby, ale vy jste z něho udělali doupě lupičů!Quentin Matsys

Ruský prezident je gauner - důstojník bolševického gestapa, lhář, podvodník, manipulátor a zřejmě i zloděj a vrah. Patriarchovi Kirillovi to ale nevadí, a tak pravoslavná církev žehná ruským tankům (chce se mi zvracet) a "duchovní" doporučují věřícím, koho mají volit - samozřejmě Putina (zase se mi chce zvracet).

A zvracet se chtělo i členkám punkové skupiny Pussy Riot. Z toho důvodu zazpívaly v kostele v Moskvě modlitbu, ve které vyjádřily přání, aby svatá Marie vyhnala Putina. Zachovaly se statečně a udělaly správnou věc - nabízí se srovnání, jak Ježíš vypráskal obchodníky z chrámu:

Když vešel do chrámu, začal vyhánět ty, kdo tam prodávali, a řekl jim: Je psáno: "Můj dům bude domem modlitby", ale vy jste z něho udělali doupě lupičů. A každý den učil v chrámě; velekněží však a zákoníci i přední mužové z lidu usilovali o to, aby jej zahubili, ale nevěděli, jak by to měli udělat, poněvadž všechen lid mu visel na rtech.

Ruská děvčata jsou ve vězení. Zacházejí s nimi jako s teroristkami a hrozí jim dlouhá léta za mřížemi. Obvinili je z výtržnictví: prý urazili věřící a Boha. Ve skutečnosti ale urazili soudruha Vladimira Iljiče Putina, který jim to nyní ve zmanipulovaném procesu dává sežrat.

Je to absurdní. Moskevský patriarcha miluje bohatsví a luxus, který mu Putin dopřává - např. nosí hodinky Breguet v ceně přes 500 000 Kč!!! Pokud tu někdo uráží věřící a Boha, je to především ruský patriarcha; on v Boha nevěří. Že to nedochází ovcím v Rusku, to chápu. Ale nechápu, že to nedochází lidem u nás...

PS: Ostatně soudím, že jenom agent KGB nebo naprostý hlupák může považovat Rusko za "standardní demokratickou zemi". Taky si nemyslíte, že je to hlupák?

Autor: Jan Borovička | středa 8.8.2012 8:08 | karma článku: 25.04 | přečteno: 2146x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Karel Ábelovský

Agent a rezident Milouš Zemák je naší jedinou spásou!

Pro mnohé zde, to asi nebude tak velkým překvapením; ovšem to co předvedl rezident Milouš Zemák nyní, to by snad měli zaznamenat i naprosto nekritičtí a mnohdy i nepříčetní občané, a konečně by mohli pochopit, proč si ho volíme.

17.1.2019 v 23:07 | Karma článku: 9.37 | Přečteno: 149 | Diskuse

Bohumír Šimek

Prezident Miloš Zeman nectí

demokratickou dělbu moci tím nehrubším způsobem. Usiloval ovlivnit rozsudek nejvyššího soudu ve sporu Hradu s Karlovou universitou ve věci Ivana Ošťádala a Jiřího Fajta prostřednictvím kancléře Mynáře.

17.1.2019 v 21:43 | Karma článku: 18.60 | Přečteno: 259 | Diskuse

Pavel Kalabis

Nový politický subjekt přináší naději

Konečně se vyhládlá voličská obec dočkala. LIST Jaromíra Soukupa skýtá šanci na pozitivní posun v české politice. Nechci předložit šálek stokrát vyvařeného čaje, chci se pokusit o pohled na novou stranu jinou optikou než jiní zde.

17.1.2019 v 21:05 | Karma článku: 13.99 | Přečteno: 352 | Diskuse

Tomáš Balvín

Shnilý List Jaromíra Soukupa

Konec demokracie, či pokusu o demokracii, v Čechách získal konkrétní podobu, podobu listu, listu spadlého ze stromu českého národa, pomalu hnijícího na zemi. Podobu Listu Jaromíra Soukupa.

17.1.2019 v 20:37 | Karma článku: 18.03 | Přečteno: 440 | Diskuse

Petr Burian

Zaplácnutí

S nástupem informační dálnice zvané internet se příjem poznatků turbo znásobil a tím vzniklo částečné vědomostní vakuum. Nikdo si nechce přiznat, že jeho mozek šlape jen na dva válce. Potřebuje rychlonázor. Takové zaplácnutí.

17.1.2019 v 18:23 | Karma článku: 10.79 | Přečteno: 148 | Diskuse
Počet článků 129 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 7298

Jsem biogeochemik a mykolog, pracuji v Ústavu jaderné fyziky a v Geologickém ústavu Akademie věd ČR. Zabývám se environmentální biogeochemií kovů, rolí hub v geochemických cyklech prvků (geomykologie) a taxonomií a ekologií velkých hub. Jsem agnostik a antiklerikalista. Politická orientace: pravý střed. Mám rád přírodu, punkovou hudbu, víno, ženy a zpěv. Nemám rád kremlofilní báby, fundamentalisty a psychopaty všeho druhu, zejména náboženské a politické zprava i zleva.


Najdete na iDNES.cz