Prehedvickovano?! Rozhodně ano!

4. 05. 2009 9:09:09
O jistém bloggerovi, který si říká Ross Hedvicek, a jehož posláním se stalo terorizovat vlastníky emailových schránek.
Nevím, kdy to bylo poprvé, ale už je to možná i pár let, co jsem ve své emailové schránce nalezl první zprávu od jakéhosi Hedvicka, o kterém jsem nikdy před tím neslyšel. Otevřel jsem ji a jak se ukázalo, poslal mi nějaký politicky orientovaný text – skončil v koši během pár vteřin.

Nicméně zprávy od něj mi chodily dál, přestože jsem se několikrát pokusil o vyřazení z databáze, což autor na konci každého svého emailu nabízel. Když pokus vyřazení z databáze selhal asi už popáté, nechal jsem toho. Zprávy od pana Hedvicka chodily dál, sem tak jsem nějakou v rychlosti prolétl, abych pochopil, že podle tohoto pána jsou obyvatelé ČR většinou cosi jako stupidní hovada, která se neumějí chovat, chybí jim slušnost, atd. Jeho zprávy mi postupně začaly chodit na všechny mé emailové adresy – soukromé i pracovní – a co mě fascinovalo: první email, který mi přišel na pracoviště prakticky pár hodin po založení adresy, byl právě od pana Hedvicka; no jak to ten chlap dělá?! V současnosti už pan Hedvicek vyřazení z databáze ani nenabízí, proč by to taky dělal...

Jak jsem se časem dozvěděl, jméno pana Hedvicka a jeho aktivity jsou známé celé řadě mých přátel, protože i jim jeho zprávy chodí. Prakticky všem – včetně mě – vadí, že nás bombarduje svými zprávami, o které nemáme zájem, ale nic proti tomu nemůžeme dělat. Tenhle „stav věcí“ mi vadí už dost dlouho, ale když mi před nedávnem přišel email s označením „Prehedvickovano? Nemyslim.“, opravdu už bych šel pro facky, kdyby bylo komu rozdávat!

Pan Hedvicek se ve svých článcích profiluje jako vysoce morální bytost – nicméně rozesíláním svých pamfletů lidem, kteří o ně nestojí, a kteří ani nemají možnost se jim bránit, se dopouští morálně zvrhlého jednání, totiž teroru a šikany! Nevyžádaná pošta čili SPAM, ať už obchodně či jinak zaměřená, není ničím jiným, než druhem terorizmu. Původce SPAMu je terorista a s jako takovým by s ním mělo být nakládáno.

Ať si pan Hedvicek myslí, píše a blábolí, co chce – na to má v demokracii právo. Ať si založí blogy, webové stránky, ať píše a vydává knihy, mě je to úplně fuk, ale ať mi už nepíše žádné maily, já o ně nestojím (to je zase moje právo), vadí mi, ukrádají mi čas, vysávají ze mě energii, je mi špatně od žaludku, jen je vidím! V demokracii a slušné společnosti je svoboda omezena svobodou druhého. Kdyby se na světě našlo jen 1000 takových Hedvicků, denně bychom mazali další desítky nevyžádaných zpráv – bylo by to normální? Rozhodně ne!
Představa, že denně dostávám ještě nevyžádané výlevy např. od Rathů, Paroubků, Ransdorfů, Klausů, Jacques (jak se to skloňuje, proboha!?), Zubovových, Čunků, Drymlů, Machů, Tlustých, Langrů apod. mě naplňuje naprostým DĚSEM!!!

Naneštěstí jsme však na pana Hedvicka krátcí – nedosáhneme na něj. Je to zbabělec schovaný kdesi v anonymitě internetu, může i nadále vstupovat do našich životů a škodit. A je tak smutnou ukázkou toho, jak dobrá a užitečná věc, kterou je internet, může být zneužita jediným podlým zákeřníkem...
Autor: Jan Borovička | pondělí 4.5.2009 9:09 | karma článku: 39.44 | přečteno: 11306x


Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Štěpánka Bergerová

Dobrý skutek, který se nekonal …

Odpolední špička v supermarketu gradovala, všechny pokladny byly obsazeny a mezi nakupujícími byla cítit páteční nervozita a nedočkavost, aby už konečně vypadli na čerstvý vzduch.

20.10.2018 v 16:16 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 77 | Diskuse

Filip Vracovský

Mlátička Ondráček se taky dočkal svého metálu

jo, svět se v .... obrací.Řekla by nebožka babička cestou na zahradu, nebo pole. Na rozdíl ode mě, neměla ani internet, ani čas u něj vysedávat.

20.10.2018 v 15:58 | Karma článku: 13.74 | Přečteno: 130 | Diskuse

Alena Kulhavá

Učitel musí jít příkladem svým denním rozvrhem a ne být obětním beránkem upadající

a i komplikující se společnosti. Zcela konkrétní rozebrání daného fenoménu z praxe. Ministerstvo ani pedagogičtí teoretici realitu a pozemské zákony neobejdou.

20.10.2018 v 13:55 | Karma článku: 12.27 | Přečteno: 262 |

Vlastimil Nesrsta

Pojďme to už konečně brát vážně

Myslím, že je nejvyšší čas přestat si dělat legraci a jenom pořád dokola omílat, že je to sice dobrý, ale ta o Karkulce je přece jenom lepší. Neberme odhalení zavrženíhodných intrik na lehkou váhu, ale naopak se vší vážností.

20.10.2018 v 12:54 | Karma článku: 10.29 | Přečteno: 218 | Diskuse

Tomáš Flaška

Arogance našich mocných

Porovnáme několik případů týkající se nejvyšších a těch dolních. Tedy toho plebsu. Ta rozdílnost postavení je příšerná. Je to výsměch.

20.10.2018 v 12:37 | Karma článku: 29.94 | Přečteno: 662 | Diskuse
Počet článků 129 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 7271

Jsem biogeochemik a mykolog, pracuji v Ústavu jaderné fyziky a v Geologickém ústavu Akademie věd ČR. Zabývám se environmentální biogeochemií kovů, rolí hub v geochemických cyklech prvků (geomykologie) a taxonomií a ekologií velkých hub. Jsem agnostik a antiklerikalista. Politická orientace: pravý střed. Mám rád přírodu, punkovou hudbu, víno, ženy a zpěv. Nemám rád kremlofilní báby, fundamentalisty a psychopaty všeho druhu, zejména náboženské a politické zprava i zleva.


Najdete na iDNES.cz